LZ-steunfractielid Rob Karst werd er een beetje moedeloos van. De parkeerproblemen in nieuwbouwwijk Gouwpark in Zaandam staan al jaren op de agenda maar een oplossing is niet in zicht. De ontwikkelaar heeft 30 openbare parkeerplaatsen aan particulieren verkocht waardoor een gebrek aan parkeerplaatsen in de buurt is.
Karst: ‘de sfeer is slecht in de buurt, sommige mensen willen gillend verhuizen. Hier en daar worden mensen de tent uitgevochten’.
Eind 2021 stelde wethouder Gerard Slegers dat ontwikkelaars HSB en Wilma ‘zaken hebben gedaan die niet door de beugel kunnen’. Bewoners hebben Wilma en HSB aansprakelijk gesteld, zij vinden dat ze ‘misleid’ zijn door de ontwikkelaars. Ook Zaanstad spande een rechtszaak aan.
Raad van State
Maar in februari 2024 verliest Zaanstad de rechtszaak tegen HSB en Wilma. Er blijken twee verschillende plannen te zijn ingediend bij de gemeente: een berekening met de 30 extra openbare parkeerplekken en een kaartje zonder. Dit verschil is niet tijdig opgemerkt door Zaanstad. De rechter vindt dat de tekeningen zonder de parkeerplekken leidend zijn. Tegen die uitspraak loopt hoger beroep bij de Raad van State.
Weinig hoopgevend volgens Karst: ‘zo’n rechtszaak kan jaren duren’. Hij probeerde tijdens het vragenuur bij het Zaanstad Beraad een ‘structurele oplossing’ los te krijgen van het college. Maar dat zat er niet in. Het is wachten op de uitspraak van de Raad van State. Wethouder Breunesse die zijn collega Slegers verving omdat die in een andere zaal de parkeervisie verdedigde:
‘We hebben in april-juli 2022 tellingen uitgevoerd. Bewoners hebben vervolgens aangegeven alleen een ander parkeerregime [betaald parkeren] te willen als er 30 extra parkeerplaatsen komen. We zijn in afwachting van het hoger beroep bij de Raad van State waarbij duidelijk moet worden of de ontwikkelaar die 30 extra parkeerplaatsen beschikbaar moet maken.’
Breunesse zei dat de optie om het bovenste dek van de parkeergarage bij Albert Heijn te gebruiken met bewoners gedeeld is: ‘daar wordt naar gekeken, ook door de ontwikkelaar’.
Door Piet Bakker op basis van Zaanstad Beraad van 6 februari. Afbeelding uit Beraad: links (lichtblauw jasje) wethouder Breunesse, rechts (2e van onderaf) Rob Karst.
Als je als bewoner van Gouwpark klaagt dat je niet meer op de stoep kan lopen met je kinderwagen ,
Rollator of zelfs als wandelaar trekken ze hun handen daarvan af en verwijzen je naar Gouwpark
parkeerbeleid.Als het pas bij de hoge raad is geweest komt er dan een oplossing? Wij geloven daar niet in en dit kan nog jaren duren maar ondertussen wel geld voor parkeervergunningen vangen.
Handhaving rijdt door de buurt maar handhaaft niet en heerst een gedogen beleid met als gevolg dat iedereen zijn auto parkeert en er dagelijks op de stoep wordt geparkeerd.Waarom dan nog een vergunning betalen?
De ontwikkelaar heeft door het afwijken van het eerdere plan goed kunnen verdienen aan de verkoop van de orspronkelijk openbare parkeerplaatsen. De verantwoordelijke medewerkers van de gemeente Zaanstad hebben zich op kinderlijke wijze beet laten nemen. Nu is de wethouder boos op de ontwikkelaar. Het lijkt echter wenselijk het eigen falen onder de loep te nemen.
Dat is dus het niveau van de beleidsmakers helaas…