‘Brede banden, brede portemonnee’, meldt wethouder Gerard Slegers (Bereikbaarheid, Mobiliteit en Parkeren). De gemeente Zaanstad introduceert als eerste in Nederland de ‘fatbike-belasting’.

Na talloze klachten over fatbikes die met hoge snelheid over stoepen en fietspaden razen, komt de gemeente met een oplossing.
Bestuurders van een fatbike kunnen vanaf vandaag een speciaal kenteken aanvragen. Daarvoor betalen zij jaarlijks een ‘wegenbelasting’ van € 149,-. Wegenbelasting staat tussen aanhalingstekens, want eigenlijk gaat het om meer dan alleen de wegen, meldt Slegers. Volgens hem is de belasting nodig om de schade aan fietspaden en stoepen te herstellen en extra controle op fatbike-racers te financieren:
‘We merken dat fatbikes meer ruimte en onderhoud vragen dan gewone fietsen. Logisch dus dat hun bestuurders hier een steentje aan bijdragen.’
Als extra maatregel wordt er gewerkt aan een ‘fatbike-vignet’, waarmee rijders in bepaalde zones alleen stapvoets mogen rijden. Dit wordt gecontroleerd door BOA’s met een mobiele fatbike-radar.
Wij peilden de mening van de fatbikers op de Gedempte Gracht. Die zijn opmerkelijk negatief van toon: ‘Dit is pure discriminatie van brede banden!’
Voetgangers lijken wel blij met de maatregel: ‘Eindelijk een robuuste oplossing tegen die straatracers.’
Door redactie De Orkaan.
Dus mensen die wel een legale Fatbike hebben en zich wel netjes aan de verkeersregels houden mogen weer boeten voor het gedrag van vooral tieners? Die leeftijdsgrens had gewoon moeten komen ivm flinke boetes. Dit is belachelijk!
heb een hekel aan die dingen, maar nog grotere hekel aan de overheid die altijd als wil gaan oplossen met meer geld voor alles te vragen.... crimineel gedrag van de overheid maar iets oplossen lukt nooit. ook niet door mensen meer geld af te nemen!!!
1 april maar zou wel n goeie oplossing zijn.
Goeie 👍
Een kwaak geluid uit m’n broek, wat denkt u? Er zat een kikker in m’n bil!
😂😂😂
1 april
1 april !!!!!!
Kikker in je bil!.
1 april???
was het maar waar.