Wat zijn mensen toch verschrikkelijk knap, slim, vaardig, vernuftig, ijverig, bedreven, vindingrijk, sterk, noest, doortastend en sterk.
De bouw van woonwijk Houthavenkade in Zaandam ging officieel september 2023 van start. Het project, een samenwerking tussen Porten Development en Ten Brinke, omvat zo’n 710 appartementen met 415 parkeerplaatsen (autoluw heet dat).

Nu en dan kijken we naar de ontwikkeling en elke keer staan we versteld. Het gaat razendsnel. De oplevering van het project is gepland voor medio 2026 en wij geloven dat ze op schema liggen.

Door: Merel Kan, Orkaan-archief, foto’s aangeleverd
Elk jaar komen in Nederland zoveel nieuwe mensen binnen dat er bijna niet tegen te bouwen is en het steeds voller word overal parkeer problemen en echt mooier word zaanstad er ook niet echt op .
jammer hoor maar het zijn er 8!!!!!!!!!!!!!!!
Ik ga me maar weer even lekker impopulair maken. De dominantie van auto's is over, auto's zijn zo 1980 en hopelijk wordt er in de toekomst steeds minder rekening gehouden met het ruimte vretende blik van de ikke, ikke, ikke medemens. Ga maar lekker met de bus of trein, of op de fiets!
Weet iemand hoeveel forenzentreinen erbij zullen komen om al die mensen zonder eigen vervoer naar hun goedbetaalde banen te brengen en weer terug naar huis? De trein naar Amsterdam is al overvol in de spits.
En de capaciteit van de treinenloop op CS is ook beperkt.
Winkels zijn er ook al niet in Houthaven. Mensen ergens neerzetten voor veel geld en je vervolgens niet druk maken over hoe ze daar moeten leven, t zal geen Zaans unicum zijn.
Ze mogen voor goyd geld even komen slapen. Eten moet maar in Amsterdam zeker. Hoe die lui ooit nog kinderen moeten krijgen is mij helemaal een raadsel. Over die te parkeren auto‘s hoef je je geen zorgen te maken. Daar hebben die mensen geen geld meer voor met de huidige prijzen.
Ik zal zelf maar heel zuinig zijn op mijn autootje - en op mijn huisje - . want plek in de trein is er niet en ouderenwoningen zijn er ook nog niet.
Beste Martina, ben je uberhaubt bekend daar? Als je vanaf de Houthavenkade het bruggetje overloopt en een paar honderd meter doorloopt dan ben je op de Gedempte gracht. Mocht je een beetje een afwijking naar rechts hebben dan zit je op de Dam. (Met vele restaurants en eetzaken) Op donderdags en zaterdags kom je voor je op de gedempte gracht aankomt langs een markt en voor je op de markt aankomt dan zit daar een Vomar supermarkt die de hele week open is. (ook prima te bereiken met je autootje, er zit een "pracht" van een parkeergarage boven de supermarkt. Wel eerst even omrijden via de Den Uylbrug...) Wat betreft de trein, ik werk naast de Zaanlijn en als ik af en toe buiten sta dan zie ik ik weet niet hoeveel treinen (in de spits) langs komen, dus hup, hup, even de benenwagen pakken en naar het station lopen, en mocht je daar ook met je autootje heen willen, tegenover het station kan je parkeren in de Hermitage ('t kost wat, maar dan staat je autootje wel droog!) Tot slot de fiets, er bestaan al een tijdje mooie driewielers en die zijn uitermate geschikt voor mensen die onzekerder zijn op een tweewieler
Beste Erik,
Wat leuk om je mening over autootjes en parkeren te lezen en je adviesje om met het benenwagentje hup hup naar het stationnetje te lopen. Ook goed om te weten dat je met een afwijking naar rechts op de Dam uitkomt, waar je met een afwijking naar links terecht komt laat je de lezer niet weten, maar op een driewielertje komt het vast wel goed. Als je wat verder weg woont in de Zaanstreek, dan ontdek je al snel dat er weinig of geen busjes rijden die je hup hup naar het stationnetje brengen of naar een supermarktje om je boodschapjes te doen of gewoon naar je baantje, dan blijft dan alleen het vierwielertje over. En dat vierwielertje moet je ergens parkeren.
Inmiddels zijn de prijsjes van de huisjes zodanig hoog dat er twee baantjes voor nodig zijn om de centjes op te hoesten en daardoor in de meeste gevalletjes per gezinnetje twee vierwielertjes. Die hebben hebben niet zo veel aan jouw benenwagen hup hup naar het station.
Met de groeten van een ruimtevretend blikliefhebber, alhoewel, geldt die kwalificatie van Erik wel als je het blik niet op de openbare weg parkeert, hmm, een dilemma.
Beste Peter, Mocht je een afwijking naar links hebben, via het Rustenburg kom je bij een AH filiaal, met de auto is dit nog geen minuut denk ik, en ik hoop dat je nu tevreden bent?. Verder ging dit topic over de bouw op de Houthavenkade en niet over de rest van de Zaanstreek. Wat jij verder met een vierwieler doet is niet ter zake doende in dit geval en voor mij ook niet interessant, het raakt hier namelijk kant noch wal
Hoeveel kranen staan er nou op die foto? Lijkt wel een stuk of 16.
hallo het zijn er 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
He Smurf, jij schreef vroeger ook weleens een uurtje teveel ! :-)
Vroeger waren de reacties ook fatsoenlijker.
Dit zijn kranen voor bouwen in de hoogte maar er zijn ook kranen die in de diepte kunnen graven.
Dus ze hadden damwanden moeten slaan en dan ca. 6 meter moeten uitgraven zodat er een parkeergarage van 2 lagen gebouwd had kunnen worden.
Dit moet ook bij andere bouwprojecten gebeuren.
Ok, de woningen zullen wel wat duurder worden of de parkeerplaatsen moeten verkocht worden voor zeg 50.000 euro per stuk
Gewoon de auto's net als de woningen ook maar op elkaar stapelen met de heftruck.....probleem opgelost dacht ik zo.
Zit zo' n gemeenteraad nu te slapen of, zijn die ingehuurd door de projectontwikkelaar om daar zoveel mogelijk aan te verdienen?
Nogmaals uitgelegd wat hier gebeurt:
710 woningen betekent met twee keiharde werkers, 2 autos per woon eenheid.
Immers we kunnen niet allemaal om de hoek lopend ons werk bereiken, tenzij de buurt is gebouwd voor ambtenaren en raadsleden.
2 autos per woning betekent 1420 parkeerplaatsen. Dat betekent 1420-410= 1010 parkeerplaatsen te kort.
Dat leidt natuurlijk tot ruzie bij aankomst na je werk.
Indien je met het openbaar vervoer gaat, kan je beter op je werk blijven slapen. Dat werkt niet en is nog duurder dan de auto.
Waarom moet Zaanstad voor op lopen met het ontwikkelen van zgn 15 minuten ghettos?
Bevordert dat het levens geluk van de betreffende inwoners al dan niet met kinderen, of bepaalt Den Haag en Europa wat goed is voor Zaandam?
Tijd dat de bevolking nu in aktie komt en een groot NEE laat horen tegen deze globalistische meeloop cultuur.
Beste J. Gombert, Ik ga even met je meerekenen. Ik heb geen auto, mijn directe buren, één wel, één niet. Maak ik cirkeltje wat groter dan heeft van de achterburen er één een auto, twee niet. De overburen, ff kijken, die wel, die niet, laat ik zeggen twee met een auto en drie zonder. Als ik dit optel dan kom ik op een heel ander rekensommetje. Laten we zeggen dat 40% geen auto heeft. 710 gedeeld door 60% met auto = 426 parkeerplekken en dat komt toch redelijk dicht in de buurt van de 415 parkeerplekken die genoemd worden. Ik kan je trouwens verzekeren dat in mijn buurt bijna allemaal keihard werkende mensen wonen, mezelf meegerekend. Dit vind ik trouwens ook een mooie opmerking van je "Indien je met het openbaar vervoer gaat, kan je beter op je werk blijven slapen." Afgelopen dinsdag heb ik weer mogen meemaken hoe Asomobilisten probeerden om als eerste de Hempont op te mogen omdat de route via de Coentunnel zolang duurde dat je beter op je werk kon blijven slapen, sterker nog, de route via de Hempont duurde nog langer want de rij met auto's was zolang dat me bijna bij de Radarweg in de rij kon aansluiten en ik denk dat het minimaal 2 uur zou duren voor je aan de beurt was als je via de pont reisde zoveel auto's stonden er te wachten op de pont. (En dan heb ik het nog niet eens over het feit dat het bijna weer zover was dat fietsers niet meekonden omdat er teveel ruimte aan auto's werd gegeven)
nee hoor, de gemeenteraad zit niet te slapen. De linkse partijen kiezen willens en wetens voor minder parkeerplaatsen en willen dat iedereen gebruik gaat maken van (het slechte) OV en fiets. Tja, zolang de inwoners blijven stemmen op de linkse partijen, houden die de overhand, hoe hard ook voor de inwoners wordt gestreden door de paar rechtse partijen.
Je had liever 400 parkeerplaatsen meer en 300 woningen minder gehad begrijp ik?
Mogen die 600 mensen die daardoor geen huis krijgen bij jou op de bank slapen?
Volgens mij wordt hier niet geklaagd dat er te veel gebouwd wordt.
Maar je hoeft volgens mij ook niet met z'n vijven met één berging te doen.
Eén parkeerplaats op één woning is al tekort.
Maar ja, geld regeert.
Een gemeente Zaanstad met een Linkse en Groene visie, niets is meer betaalbaar of woonbaar. Totaal kapot belast en geen ondernemer die in Zaandam wil investeren, etc. Ondertussen is de gemeente failliet dank zij het linkse beleid van de afgelopen jaren maar wel een autoluwe stad....
Zo is het Jan Gombert, en je hoeft geen rekenwonder te zijn om tot deze optelsom te komen.
Woonruimte levert gewoon meer op dan parkeerruimte.
Dus gewoon een verdienmodel.
Mensen moeten ergens wonen, dus dan maar de hoogte in.
Of het er echt leefbaarder op gaat worden durf ik toch betwijfelen.
ik tel er ook 8
8 kranen staan er...tenminste 5 februari tijdens het beton storten nog wel.
Kleine correctie wat betreft het aantal hijskranen, er staan er 8
Ik tel er ook 7......
Op de bovenste foto staat er twee op één lijn, zodat het er zeven lijken.
710 appartementen op een postzegel inclusief 415 parkeerplaatsen. Voor een normaal gezin onbetaalbaar en met een halve auto onhaalbaar. Je hoeft geen hogere economie gestudeerd te hebben om te begrijpen voor welke doelgroep er gebouwd wordt, expats en overloop uit Amsterdam.
En dat op een plek waar vroeger machines en apparaten gemaakt werden in in de werkplaatsen van Machinefabriek & Apparatenbouw Woestenburg en van de Meer.
In het bestemmingsplan (2020) Houthavenkade staat het volgende woonprogramma:
• 30% sociale huurwoningen, waarvan 20% met een oppervlakte tussen 30 m' en 36mZ
met een aanvangshuurprijs van maximaal de kwaliteitskortingsgrens (€ 424,44 prijspeil 2019). Verhuurder is Rochdale;
• 20% middel-dure huurwoningen, - 50%van de middel-dure huurwoningen zal een aanvangshuurprijs hebben tussen de € 711,- en € 790,- per maand met een minimale oppervlakte van 50 m2 GBO en/of een aanvangshuurprijs hebben van tussen de € 790,- en € 872,- per maand met een minimale oppervlakte van 60 m2 GBO. De andere 50%van de middel-dure huurwoningen zal een aanvangshuurprijs hebben
van maximaal € 971, -per maand met een minimale oppervlakte van 70 m2 GBO; met een instandhoudingstermijn van minimaal 15 jaar voor de doelgroep. Verhuurder is Bouwinvest;
. 50°/o woningen in de vrije sector, waarvan 40 koopwoningen.
Ik vind het heel goed dat er zoveel sociale huur bij komt in Zaanstad op dit moment ( ook in Amsterdam trouwens). Er lopen momenteel veel bouwprojecten ( ja vooral "woontorens") icm ook koopappartementen en alles is zo verhuurd en verkocht. Dat is niet zomaar. Jongeren zitten te springen om woningen en willen ook wel eens op zichzelf ipv op 28 jarige leeftijd nog bij paps en mams inwonen. Wat ook een zeer ongezonde situatie is in het kader van zelfstandigheid. In mijn omgeving ken ik diverse jongeren die maar wat graag op die "torens" reageren via Woningnet. En sommige ouderen willen graag gelijkvloers in de buurt van voorzieningen met het oog op ouder worden en steeds minder beschikbare thuiszorg, medische hulp en ondersteuning van familie. Daar is dit ook een uitkomst voor. Het is niet meer van deze tijd om allemaal een autootje te willen bezitten. Zeker niet met het OV om de hoek. Ze zouden wel eens wat aan de kosten en service daarvan moeten doen, want helaas is het alternatief auto nog steeds veel te aantrekkelijk tov OV. Erg teleurstellend dat veel mensen nog steeds kiezen voor hun gemak ( en dus zichzelf; ikke ikke ikke) en niet nadenken wat al dat autobezit ( en ook andere zaken waar we menen " recht" op te hebben) op lange termijn voor gevolgen heeft voor omgeving en mensheid. Wat alleen wel jammer is, is dat van bv 80 ineens opgeleverde sociale huurappartementen ( bv recent Westerwatering) slechts ongeveer 20 a 25 procent op Woningnet komt en de rest via directe bemiddeling vergeven wordt aan.....( ????)
We zijn gewoon met teveel mensen op deze aardkloot. Waarschijnlijk neemt dat aantal over een x aantal jaar vanzelf wel af doordat er minder kinderen worden geboren, wat overigens wel weer andere fikse problemen met zich meebrengt. Tot die tijd is het fijn dat er ook gedacht wordt aan mensen die een huis zoeken of met het vorderen van leeftijd andere behoeftes krijgen en daarmee weer een eengezinswoning voor een gezin achterlaten.
Aan de oever van een woest stromende rivier in Noord-Zweden, staat een houten huis met een groot grasveld te koop voor 61.000 euro. De vissersboot in de schuur is bij de prijs inbegrepen. Wat heeft een mens meer nodig dan dat?
Daar zitten we dan met zijn 18 miljoenen, in het op-een-na-meest-welvarende land ter wereld. Matige Netflix-serie op tv, bakje chips met gekke smaak op schoot. Is dit nou geluk? Of is een mens gelukkiger als hij alleen maar in het gras naar een stromende rivier hoeft te kijken, met een eenvoudig huis om in te slapen en een boot om in te vissen?
Huis met boot in Noord-Zweden te koop voor 61.000 euro
Dit leven staat te koop voor 61.260 euro in het Noord-Zweedse Grännas. Dit ligt aan de oever van de Vindelälven, een van de laatste vrij stromende rivieren van Zweden. Dit betekent dat er geen dammen gebouwd zijn en ook niet mogen worden, om de trekkende vissoorten (waaronder zalm) in de rivier te beschermen.
En Tot en Beers volgens mij in een grijs verleden.