Boven Pfannini en WAM Denim aan de Gedempte Gracht – panden die doorlopen tot de Vinkenstraat – komt The City: 24 koopappartementen. De eerste fase gaat eind volgende week in de verkoop.
De makelaar pakt flink uit: ‘dacht je alle vormen van neo-Zaans wel gezien te hebben, de architect is er aan deze kant van The City in geslaagd om creatief in te spelen op de kleurrijke variëteit aan gevels en sierlijsten die het Stadshart zo fotogeniek maken’.
Het project is volgens Thijssen Makelaardij een ‘edgy ontwerp’, betaalbaar en beschikbaar voor ‘succesvolle singles, startende stellen en doorstromers’, ‘Middenin de stad. Bovenop de reuring’.
Dat ‘midden in de stad aan de Vinkenstraat vlakbij de Westzijde’. Het complex loopt door tot aan de Gedempte Gracht. In de tweede fase komen twaalf appartementen boven de winkels van Pfannini en WAM Denim.
De eerste fase van The City gaat eind volgende week in de voorverkoop. Die eerste fase twaalf driekamerappartementen zijn circa 63 m2 groot en verdeeld over drie woonverdiepingen boven een kantoorlaag op de begane grond. Deze komen aan de Vinkenstraat. De kosten: € 379.500. Parkeren moet in de openbare ruimte, kopers krijgen geen parkeervergunning.
De tweede fase bestaat uit twaalf appartementen, verdeeld over drie etages boven de winkels aan de Gedempte Gracht. De tweekamerappartementen zijn rond de 53 m2, de driekamerappartementen zijn zo’n 63 m2 à 70 m2.
Woonstraat
De Vinkenstraat is de laatste jaren steeds meer een woonstraat geworden. Het Vinkenhof (42 woningen), een laagje bovenop Vonk Sport (naast de geplande nieuwbouw), de miniwijk van 60 woningen die van de Zeemansstraat doorloopt tot naast de Maartenkerk, 19 appartementen in het pand van beddenwinkel De Bedstee (Vinkenstraat 64-72), 15 appartementen op nrs. 76 en 78 (waar ooit houten huisjes stonden) en 16 appartementen op Vinkenstraat 58 (Straathoekwerk, het Jongerenloket en fietsen- en scooterwinkel). Samen zijn dat er ongeveer 175.
The City komt op nrs. 1K t/m 3H van de Vinkenstraat en op nrs. 8 en 10A op de Gedempte Gracht.




Door Piet Bakker op basis van website NieuwWonen en eerder nieuws op De Orkaan. Extra informatie van Makelaar Thijssen.
Woon je samen en hebben jij en je partner elk een (bijna) modaal inkomen bij een voltijd werkweek, en dan nog kan je amper in een kippenhok gaan wonen. Gelukkig is er dan geen geld meer voor een auto want die kan je toch al nergens kwijt in autohatend Zaanstad.
Betaalbaar voor 'succesvolle singels'...... wat een kulverhaal! Ik durf te zeggen dat mijn zoon best succesvol is maar hij krijgt echt die 380 niet gefinancierd in z'n uppie!
Zie er super mooi uit. Alle de mededeling :Parkeren moet in de openbare ruimte, kopers krijgen geen parkeervergunning!!! Waar kan je dan nog parkeren?
Wat een prijzen voor een kledingkast. Hoeveel van deze kleine woningen wil de gemeente nog laten bouwen? Ja ik weet nu alweer de reacties dat kinderen het huis uit moeten maar hoeveel starters wil je naar de gemeente trekken? Op een gegeven moment is er een homogene groep mensen, starters, je hebt ook andere soorten mensen nodig.
Daarnaast blijkt uit steeds meer onderzoek dat er grotere goedkope en Middelhuur woningen nodig zijn. Weer stukje visieloos ontwikkelen van gemeente Zaanstad
De gemeente bouwt niks, het zijn de eigenaar van het pand en de ontwikkelaar.
Ach wat geestig gevonden, Zaanse huisjes!
Nou geef mij maar de koekjes van Albert Heijn:
'Zaanse Huisjes' met bitte-r of melk chocolade.