Bij de Bartelsluisbrug in Wormer is maandagavond – 21 april – rond 21.40 uur een Jaguar MK2 uit 1965 tijdens het rijden in brand gevlogen. De drie inzittenden konden op tijd uit de auto komen, maar de brand greep razendsnel om zich heen.

Na een gezellige Tweede Paasdag reed het drietal in de 60 jaar oude Jaguar naar huis. Op de Eendrachtstraat richting de Engewormer roken ze een benzinegeur in de auto. Omdat ze nog maar een klein stukje naar huis moesten rijden, wilden ze thuis gaan kijken wat er aan de hand was. Vlak voor de Bartelsluisbrug kwamen de vlammen uit de oldtimer.

Twee inzittenden wisten direct uit te stappen, maar degene die achterin zat kreeg in eerste instantie de deur niet open. Gelukkig kon ook zij op tijd uitstappen. Met een handblusser probeerden ze de brand te blussen en schakelden de brandweer in.

Toevallig waren de brandweerlieden al op de kazerne die op steenworp afstand ligt. De brandweer was er binnen mum van tijd en heeft de auto geblust. De auto heeft flinke schade opgelopen onder de motorkap, aan de rechter voorzijde en aan het dashboard.

Het lijkt erop dat de brand aan de rechterzijde is begonnen bij het brandstofsysteem. Een bergingsbedrijf is onderweg om de auto op te halen.

Onder een slideshow met negen foto’s (klik op pijltjes of swipe):

Bijdrage door Michel Schermer.