Het lijkt het definitieve einde voor Vanilia. Gisteren sprak de rechtbank in Amsterdam het faillissement uit over Vanilia The Shops, het bedrijf achter de damesmodewinkels. Het hoofdkantoor is gevestigd aan de Zaandijkerweg 5 in Wormerveer, in de voormalige Zeepziederij de Adelaar.
Het faillissement betreft vijftien winkels en de hoofdvestiging in Wormerveer. Vanilia en verkoopt haar collecties via de webwinkel en de warenhuizen van de Bijenkorf. Volgens RTL Nieuws blijkt uit de meest recente jaarrekening dat Vanilia in 2022 een verlies van € 2,9 miljoen boekte, waardoor de financiële buffers volledig verdampten. Het jaar werd afgesloten met een negatief eigen vermogen van bijna € 3 miljoen. Als je hiernaar kijkt, leek de situatie toen al zorgwekkend en werd het faillissement uiteindelijk niet volledig onverwacht.
Het modemerk had in 2023 plannen om het historische Pakhuis Wormerveer in Wormer te kopen en te herbouwen voor eigen gebruik. Echter, nu het bedrijf failliet is verklaard, lijkt dit plan, als het überhaupt nog bestond, volledig van de baan.
Door: Nick Boeske. Info: Rechtspraak.nl en RTL Nieuws Foto: De Orkaan.
Hopelijk een doorstart voor de 100 personeels leden die daar werken in Wormerveer en de andere 550 in de winkels en eigen atelier in Turkije? Prachtig mooi en vriendelijk bedrijf en duurzaam.
Ben ook heel benieuwd hoe het nu verder moet met Pakhuis Wormerveer. Ik heb inmiddels begrepen dat College in Wormerland een raadsbericht voorbereidt.
prachtig pand.
geschikt om leuke starterswoningen te realiseren?
Zou leuk zijn.
Dat zou inderdaad heel mooi zijn maar op dit moment staat het pand helaas binnen de hekken van de cacaofabriek en ligt het binnen de geur- en geluidscontouren van de fabriek. Zolang er geen plan is voor verplaatsing van het pand zijn de mogelijkheden zeer beperkt.
gelukkig hebben ze nog een sleepboot, een enorm kunstwerk en een café aan de Zaan