Je dorp zit op de wipwap van de financiële afgrond, essentiële voorzieningen worden weggesneden, en het gemeentebestuur heeft de touwladder touwtjes allang niet meer in handen. Wat zou dan de eerste prioriteit moeten zijn? Het huishoudboekje op orde brengen? Openbare voorzieningen veiligstellen? Bestuurlijke slagkracht vergroten?
Nee, in Oostzaan hebben ze iets veel belangrijkers gevonden: speeltuinen namen geven.
Tis echt waar. In Oostzaan, dat bovenaan de glijbaan zit om opgeslokt te worden door een grotere buur omdat de boel niet vaardig bestuurd wordt, heeft de gemeenteraad zich unaniem achter een motie geschaard om een pilot te starten voor de naamgeving van speeltuintjes.
VVD-lieden hadden uitgeplozen dat dit officieel tot de bevoegdheden van de gemeente behoort en zij zagen hierin een kans om ‘de lokale identiteit en betrokkenheid’ te versterken. En zoals dat gaat in een politiek landschap waar ‘men’ liever lintjes doorknipt dan moeilijke knopen doorhakt, werd de motie zonder slag of stoot aangenomen. Een feest der verbinding.
Een dorp waarin de traditionele nieuwjaarsreceptie sneuvelde, maar waar inwoners zich wél mogen verheugen op een enquête en inspraak over de naam van de schommel aan de Dahliasingel lijkt opgegeven te zijn.
Al zou het natuurlijk geinig zijn als het ‘participatietraject’ speeltuinnamen oplevert als ‘Het Tandeloze Piraatje’, ‘Opgehokte Doppehokkers’ en ‘Het Verkwanselde Dorp’.
Oostzaan wankelt en zwalkt. Worstelt met financiële en bestuurlijke chaos. En juist in zo’n situatie kiest het bestuur ervoor om energie te steken in een symbolische feelgood-pilot. Het lijkt alsof ze zich vastklampen aan de enige beslissing die nog zonder risico genomen kan worden: wie kan er nou tegen speeltuinnamen zijn?
Wat er op dit moment gebeurt is onomkeerbaar. De komende tijd worden er beslissingen genomen door de mensen die nu aan de knoppen zitten. Mensen die voor een groot deel niet uit Oostzaan komen en neuzelen over namen van speeltuinen voor die ‘verbinding’.
Misschien is het tijd dat niet de speeltuintjes, maar het gemeentebestuur een nieuwe naam krijgt. Iemand een suggestie?
Door Merel Kan. Geloof je het niet? Bekijk hier de motie.
Wat een geweldig idee, vooral als ze namen gebruiken die iets te maken hebben met de rijke geschiedenis van Oostzaan. Het is alleen jammer dat veel mensen er blijkbaar liever negatief over denken.
speeltuintjes?
ze liggen vol met rotzooi en hondenpoep.
Geen naam waardig
Alsof er in Oostzaan alles van een leien dakje gaat. Maar ja met die Vereniging Van Dromen en de Partij van de Achteloosheid is alles mogelijk. Triest
Pffff.... wat kost dat? Een projectleider erop? Inloopavonden? En dan denk ik meteen, voor Bonte speeltuin in Zaandam-Zuid was zoiets helemaal niet nodig....
De club van pappen en nat houden...