Ja, het was bewolkt, maar toch was de gedeeltelijke zonsverduistering van zaterdagochtend redelijk tot goed te merken in de Zaanstreek. We hebben zelfs een foto van de zon die een stukje mist.
De dag begon zowat onbewolkt, maar naarmate het uur U aanbrak, tussen 11.15 en 13.00 uur, verschenen er steeds meer wolken voor de zon. Daardoor liet de tijdelijk gehavende zon zich niet heel goed bekijken. Toch was wel te merken dat de maan een ‘hapje’ uit de zon had genomen. Rond 12.20 uur bleek de maan zo’n 37 procent van de zon weg te hebben geknabbeld. Rond 13.00 uur scheen de zon weer voor 100 procent.
Wat verder te merken was, was dat het iets donkerder werd. Dat kwam niet door de wolken, maar echt omdat de zon een stuk miste.
Onze stagiaire Louisa Prosetiko maakte prachtige foto’s van de zonsverduistering.

Gerrie Kruse was in de Hortus Botanicus in Leiden. Daar stond een telescoop waarmee een foto van maken.

Door Di-Lan Sun (hoe kan het ook anders). Foto’s: Louisa Prosetiko en Gerrie Kruse.
Prachtige foto, goed gedaan!