In een appartement aan de Kruisstraat in Koog aan de Zaan is zondagavond β 6 april β even na 23.00 uur brand uitgebroken. Alerte buren sloegen alarm en maakten elkaar wakker, waardoor iedereen snel naar buiten kon.
De brand woedde in een appartement op de tweede etage van het complex en ging gepaard met flinke rookontwikkeling. In totaal werden zes woningen door de brandweer ontruimd. Niemand raakte bij de brand gewond.
De brandweer had een sleutel van het appartement gekregen, maar het lukte niet om de deur te openen. Uiteindelijk werd de deur met een bonk ingeramd, zodat de brandweer naar binnen kom. De brand werd geblust, waarbij veel rook vrijkwam. Een bank werd naar buiten gebracht en tijdelijk op het balkon gezet.
Meerdere bewoners gingen zonder jas naar buiten en hebben enige tijd in de kou gestaan. De woningen zijn door de brandweer gecontroleerd en geventileerd. Daarna konden de bewoners, woning voor woning, weer terug naar binnen. Het appartement waar de brand woedde is van binnen helemaal zwartgeblakerd en voorlopig waarschijnlijk niet bewoonbaar. Stichting Salvage is ingeschakeld om te ondersteunen bij het afhandelen van de schade.
Volgens bewoners van het appartementencomplex heeft de woningcorporatie vorig jaar nieuwe rookmelders laten installeren. Tot hun verbazing ging er tijdens de brand echter geen enkele rookmelder af.
Tijdens de inzet van de hulpdiensten waren de Kruisstraat en de Parallelweg tijdelijk afgesloten voor verkeer.
Onder een slideshow met acht fotoβs (klik op pijltjes of swipe):
Bijdrage door Michel Schermer.