Delen van de Noorder- en Noorderveenweg in Saendelft (Assendelft), tussen Waterzicht en het Jaap Bootpad, worden vanaf 23 april afgesloten voor fietsers en voetgangers. Die afsluiting zal waarschijnlijk de rest van het jaar duren.

De wegen zijn volgens de Ontwikkelings Combinatie Kreekrijk (OCK) te gevaarlijk voor fietsers en voetgangers. Er is door gebruikers geklaagd over gladde en ongelijk liggende betonplaten en verzakkingen.

Fietsers kunnen volgens de bewonersbrief die in de wijk verspreid is (waarin alleen de Noorderweg wordt genoemd), de omleidingsroute – ook toegankelijk voor voetgangers – door Saendelft nemen.

Afgesloten deel Noorderweg/Noorderveenweg

Bouwweg

Een stukje verderop in de nieuwe wijk wordt de bouwweg tussen Vlotgras en Vergezicht per 23 april 2025 ook buiten werktijden opengesteld voor doorgaand verkeer. De bereikbaarheid binnen de wijk zou daarmee versterkt worden, aldus OCK.

Maar het gebruik blijft wel op eigen risico en als de openstelling leidt ’tot sluipverkeer of overlast, dan sluiten we de weg opnieuw af’.

De rode lijn is het stukje dat opengesteld wordt na werktijden. Binnen die tijden moet je 12 minuten omrijden…

Deelplannen

Autoverkeer naar Deelplan I kan het best via de Communicatieweg en Noorderweg rijden, aldus de brief van OCK. Deelplannen H, G, E en A zijn via de N203 en Saendelverlaan bereikbaar, OCK:

‘wij begrijpen dat dit vervelend is. We werken aan een verbetering voor een veilige verkeerssituatie. Samen zorgen we ervoor dat de werkzaamheden zo soepel mogelijk verlopen’.

Noorderweg richting Waterzicht

Door Piet Bakker op basis van bewonersbrief van Ontwikkelings Combinatie Kreekrijk. Foto’s: Kimberley Kat en Eddy Kat, kaartjes: Google Maps. Foto boven is een deel van de slechte Noorderveenweg vanaf Jaap Bootpad.