De VVD Wormerland heeft vragen over de voorgestelde benoeming van J.W. Meinsma als voorzitter van de Raad van Toezicht van stichting Opspoor.
Na onderzoek via Google ontdekten ze dat Meinsma eerder bestuursvoorzitter was bij Saxion Hogeschool, waar hij voortijdig vertrok met een afvloeiingsregeling van € 75.000 en een mediationcursus ter waarde van € 8.500. De VVD vraagt zich af waarom dit niet in het raadsvoorstel is vermeld en hoe gegarandeerd wordt dat Meinsma bij Opspoor wel de benodigde inzet toont.
Saillant detail is dat Meinsma al per 1 januari 2025 is gestart in zijn functie. De laatste vraag van de VVD is dan ook:
‘Wat zijn de eventuele gevolgen wanneer de gemeenteraad naar aanleiding van het bovenstaande niet kan instemmen met de benoeming van de voorgestelde kandidaat bestuursvoorzitter, nu deze blijkens het raadsvoorstel al op 01 januari jl. met zijn werkzaamheden is begonnen?’
Opspoor is de koepelorganisatie van bijna 40 basisscholen in Zaanstreek (Wormerland, Oostzaan) en Waterland.
Door: Merel Kan, op basis van de raadsvragen van VVD Wormerland (en we hebben zelf ook nog een beetje gegoogled naar informatie over de heer Meinsma. De foto boven (één van de scholen van Opspoor) is gemaakt door Renée Koopman.
Toezicht, toezicht, toezicht.....er wordt klauwen met geld aan uitgegeven in het onderwijs en het heeft uiteindelijk alleen maar slechtere resultaten bij de kinderen opgeleverd. Waarom wordt het geld dat beschikbaar is voor deze baan niet besteed aan het daadwerkelijke onderwijs, dáár worden kinderen wijzer van!
Is zo'n functie nodig?
Waarom kan het niet kleinschaliger, dichter bij de mensen.